В Україні досі існує багато міфів про нашу культуру та звичаї. Зокрема, часто можна натрапити на думки про те, що класичні постоли носили лише кріпаки великороси, а от українці ходили в іншому взутті.
При цьому таке трактування історичних фактів зовсім не відповідає дійсності. Наприклад, можна бодай пригадати, як відображав селян, які мешкали в Київській губернії, французький етнограф Домінік П’єр Де ля Фліз.
Домінік П’єр Де ля Фліз – наполеонівський офіцер, під час походу Наполеона в Росію був полонений, а згодом осів у Малоросії, де одружився з Софією Маркевич, що доводилася племінницею російському генерал-лейтенантові Василю Гудовичу. За його протекцією отримав посаду лікаря при департаменті “Державного майна” Київської губернії, яка була невід’ємною, на той момент, частиною Росії.
Він залишив після себе дев’ять альбомів побуту і культури українських селян 19 століття, які яскраво демонструють, що постоли ми носили так само, як і наші східні сусіди. На зображенні до статті якраз і показані українці, які носили на ногах традиційні для цієї місцевості та культури постоли.
У цьому сенсі, як би комусь того не хотілося, постоли – це традиційне взуття в Україні, яке носили протягом багатьох століть. Так, наразі вони більше не є широко поширеними в Україні, але й сьогодні їх все ще використовують як традиційне взуття на народних святах і туристичних заходах.