Андрій Коваленко, керівник Центру протидії дезінформації при РНБО, повідомив Forbes, що питання про блокування Telegram наразі не стоїть.
За його словами, влада поки що не має наміру блокувати месенджер в Україні, але обговорює, як безпечно ним користуватися.
Ярослав Юрчишин, голова комітету ВР з питань свободи слова, наголосив, що заборона і блокування – це крайній захід, який може бути використаний тільки в критичних випадках.
Раніше, однак, представники української влади говорили про загрозу від Telegram і його каналів. У Раді заявляли, що вже організовували круглий стіл для пошуку шляхів вирішення проблеми.
Секретар РНБО також говорив про заборону месенджера, оскільки він несе низку ризиків інформаційній безпеці України. І якщо є можливість його обмежити, то країна обов’язково нею скористається.
Незважаючи на такі протиріччя, закривати платформу поки що не планується, а будь-яке висвітлення її роботи викликає різку критику як усередині країни, так і на Заході, де месенджер розглядається як платформа для вільних ЗМІ, а будь-яка спроба його заблокувати – як замах на свободу слова.
За даними опитування КМІС, половина громадян розглядає спроби держави регулювати контент як обмеження прав і свобод. Водночас на 16% зменшилася частка тих, хто вважає, що для зміцнення безпеки варто було б активніше контролювати інтернет-джерела.