Колишній посол США в Україні Вільям Тейлор у своїй статті для The New York Times наголосив, що Європа не буде в безпеці та не стане цілісною і вільною, поки Україна не вступить до НАТО.
У 2008 році на саміті Альянсу в Бухаресті США виступали за надання Україні членства в НАТО, проте Німеччина та Франція рішуче протистояли цьому рішенню. Вони вважали, що зможуть вплинути на дії Росії шляхом встановлення тісніших зв’язків з Москвою, але їхні прогнози виявилися помилковими.
На думку Тейлора, нездатність НАТО запропонувати Україні курс на членство в 2008 році, ймовірно, призвела до висновку російського диктатора Володимира Путіна, що Захід не підтримає Україну в разі нападу Росії. Дипломат вважає, що якби НАТО запропонувала Україні та Грузії шлях до членства в 2008 році, Росія, можливо, не вдерлася б у ці країни, і Україна не переживала б сьогоднішню жахливу війну.
Тейлор підкреслює, що членство України в НАТО необхідне для стримування російської агресії, і США повинні зробити це явним пріоритетом на наступному саміті Альянсу в червні. Американська сторона має використати всі наявні важелі впливу, щоб переконати союзників по НАТО зробити цей крок.
Багато союзників, зокрема Франція, Великобританія, Польща, країни Балтії та більшість країн Центральної та Східної Європи, вже підтримують членство України в НАТО. Ключову роль у цьому питанні відіграватиме позиція Німеччини, а також необхідно буде переконати Угорщину, Словаччину та Туреччину.
Експосол попереджає, що Україна не погодиться закінчити війну без вступу до НАТО, і заради миру в Європі вона повинна стати членом Альянсу. США відіграють ключову роль у цьому процесі та повинні продемонструвати стійке, наполегливе та творче лідерство для досягнення цієї мети.