Якщо солдат добровільно здався в полон, виплати грошового забезпечення припиняються. Це підтверджується розслідуванням.
Підполковник Оксана Леконцева, старший офіцер відділу грошового забезпечення Департаменту соціального захисту, поділилася цією інформацією.
Відповідно до чинних правил, виплати здійснюються щомісяця в розмірі грошового забезпечення, яке отримував військовослужбовець на останній посаді, протягом усього періоду перебування в полоні.
У разі добровільної здачі в полон грошове забезпечення не виплачується.
“Якщо такі обставини виявлені, припиняється нарахування грошового забезпечення. Підтверджується це проведеним розслідуванням”, — пояснила Оксана Леконцева.
Співробітник збройних сил може оформити документ, який дозволить йому визначити, хто з людей (включаючи його самого або нікого) буде отримувати грошове забезпечення в розмірі, зазначеному ним у відсотках.
Документ оформляється у вільному стилі у форматі заяви і підписується командиром військової частини або завіряється нотаріально.
За відсутності вказівок у законодавстві, існує певний порядок виплати грошових коштів.
“Командир військової частини 50% грошового забезпечення депонує за самим військовослужбовцем, як гарантована частка, яка за ним зберігається на час перебування в полоні”, — пояснила Оксана Леконцева.
Після всіх обов’язкових виплат, таких як аліменти, решта 50% ділиться порівну між чоловіком, неповнолітніми дітьми, дітьми з інвалідністю від народження незалежно від віку та батьками, які не були позбавлені батьківських прав.