Україна повернула з російського полону сімох цивільних осіб

Україна повернула додому ще сімох цивільних осіб, яких Росія незаконно утримувала з 2022 року.
Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
За його словами, повернення вдалося домогтися завдяки прямій гуманітарній взаємодії з російською уповноваженою з прав людини Яною Лантратовою.
Вік звільнених українців — від 35 до 66 років. Усі вони були затримані російськими військовими у 2022 році під час окупації Маріуполя, а також територій Київської, Харківської, Запорізької та Луганської областей.
Лубінець уточнив, що серед повернутих є мешканці Бучанського району Київської області. Один із чоловіків, за його словами, був викрадений із власного будинку через те, що його син служить у ЗСУ. Іншого затримали прямо на робочому місці в сільському господарстві.
Серед звільнених також є доброволець, який у 2022 році приєднався до бригади “Ангели Тайри” в Маріуполі. Того ж дня разом із ним було затримано й Тайру, яку Україні вдалося повернути раніше.





