Україна запустить онлайн-розлучення в “Дії” до кінця літа — заступниця міністра юстиції

В Україні до кінця літа запустять функцію розірвання шлюбу через додаток “Дія”, а закрите бета-тестування цієї функції розпочнеться вже за два тижні.
Про це в ефірі телемарафону заявила заступниця міністра юстиції Ольга Рябуха.
За її словами, новий сервіс буде доступний повнолітнім громадянам України, у яких немає спільних неповнолітніх дітей.
Рябуха розповіла, що процедура повторює стандартний порядок розлучення. Після подання електронної заяви пара зобов’язана зачекати один місяць, протягом якого документ можна відкликати в будь-який момент.
У призначений день подружжя має підключитися до відеоконференції з державним реєстратором, під час якої він перевірить добровільність та обопільність рішення. Оригінал паперового свідоцтва про розірвання шлюбу колишнє подружжя отримає поштою.
Заступниця голови Мін’юсту підкреслила, що формат аналогічний звичному офлайн-процесу в РАГСі. Якщо один із подружжя не дає своєї згоди, актовий запис оформляти ніхто не буде. Чоловік або дружина можуть відмовитися від процедури на будь-якому етапі, тому всі можливі ризики зведені до мінімуму.





