Ситуація на фронті залишається складною, оскільки на окупованих територіях противник побудував понад 6 000 кілометрів окопів, укріплень і споруд.
За даними DeepState, серед окупованих територій найзахищенішими від контратак є Запорізька область – 1 869 кілометрів, Донецька область – 1 865 кілометрів, Луганська область – 1 140 кілометрів і Херсонська область – 886 кілометрів.
Військовий експерт Ігор Романенко зазначає, що впродовж півроку в Запорізькій області, а саме в районі Бердянки та Мелітополя, бійці ЗСУ просунулися тільки на 14-15 кілометрів. Тут противник встигав рити кілометрові окопи та будувати інженерні споруди для відбиття атак.
Генерал-лейтенант у відставці розповів, що ЗСУ зуміли розгромити першу лінію оборони противника, але не змогли прорвати другу, найбільш оснащену “лінію Суровикіна”. Те ж саме відбувалося і на інших напрямках.
Він вважає, що після першого року війни рашисти винесли уроки зі своїх помилок і залучили до риття окопів цивільне населення і солдатів.
Романенко підкреслює, що це було зроблено в той час, коли Україна чекала допомоги від своїх західних партнерів і готувалася до контрнаступу.
За його словами, українські генерали просили про відповідне озброєння ще восени минулого року, але союзники, особливо США, не поспішали. Як приклад він навів танки Abrams і літаки F-16, які не використовуються у війні проти Росії досі.
На думку експерта, знищити ворожі траншеї та оборонні споруди за допомогою потужної зброї ще можливо. У цьому ЗСУ допоможуть 155-каліберні артилерійські снаряди, ATACMS та зброя вітчизняного виробництва. Однак їхньої кількості недостатньо, тож Києву доведеться налагоджувати постачання боєприпасів із союзниками та виробництво власної зброї.