Україна стрімко старіє. На початку 2023 року кожен п’ятий громадянин країни досяг віку 65 років, повідомляє “24 канал”.
Старіння населення – проблема для суспільства і ринку праці в країні. Літнім українцям складно влаштуватися на гідну роботу. Під час найму співробітників перевагу віддають тим, хто молодший.
Експертка з питань працевлаштування Олена Куцоконь зазначила, що у США та ЄС питання дискримінації за віком регулюються міжнародними та національними організаціями. Вони відстоюють інтереси старшого покоління і захищають їхні права.
В Україні дискримінація за віком заборонена законом, однак його не дотримуються. У країні кожна третя людина, старша за 40 років, постійно стикається з проблемами з влаштуванням на роботу.
Вік часто є одним із головних чинників, на підставі якого віддається перевага претендентам на вакансії. Літні та молоді співробітники не сприймаються рівноцінними. Роботодавці мислять застарілими стереотипами і вважають, що люди у віці вже не здатні розвиватися.
Україна хоче вступити до ЄС, тому в країні необхідно змінити ставлення до працівників у віці до європейських стандартів. Крім того, не можна прогнозувати, яка кількість українських біженців після війни повернеться додому, а скільки залишиться за кордоном. Країну буде необхідно відновлювати. Право на хорошу роботу повинні мати не тільки молоді.