Сотні західних добровольців, які приєднались до захисту України, стикаються з непередбачуваною жорстокістю війни, яка значно відрізняється від їхніх очікувань.
Ветеран армії США, який воював у лавах українських захисників, поділився своїми спостереженнями з виданням Business Insider.
“Багато хто з прибулих до України західних ветеранів розраховували на легку ‘пригоду’, але зіткнулися з жорстокою реальністю справжньої війни, де росіяни не раз мали перевагу у чисельності та озброєнні,” розповів ветеран. За його словами, адаптація до українських умов війни виявилася складнішою, ніж очікувалося.
За словами військового, багато з тих, хто приїжджає воювати в Україну з Заходу, мають ілюзію про легку відпустку. Вони не очікують справжньої смерті та можливості опинитися на передовій перед обличчям росіян. Він сам зазначив, що змінив своє ставлення до війни після прибуття в Україну та участі в боях в таких місцях, як Бахмут.
Ветеран також зазначив, що він воював як контрактник у Іраку після служби в армії США, але умови в Україні виявилися значно важчими.
“Використання безпілотників, невпинна артилерія, і навіть якщо ти милі від лінії фронту, ракета все одно може влучити у тебе,” — ділиться він.
Досвідчені ветерани зі США порівнюють війну в Україні з Першою світовою війною через окопи та невпинну артилерію, які є ключовими елементами цього конфлікту.
Серед іноземців, які приєднались до боротьби в Україні, — добровольці з понад 55 країн, найбільше з США та Великої Британії. Указом президента Володимира Зеленського з березня 2022 року був запроваджений безвізовий режим для іноземців, які бажають вступити до Інтернаціонального легіону оборони України.
Ця війна виявила несподівані виклики для західних військових, які вимагають перегляду тактики та стратегій, навіть серед тих, хто навчає українських бійців. Навчання на фронті стало двостороннім процесом, де інструктори та їх учні обмінюються досвідом і знаннями для ефективної боротьби проти спільного ворога.