У США на 60 днів зняли санкції з нафти та нафтопродуктів Ірану

Міністерство фінансів США через Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) видало спеціальну генеральну ліцензію, яка тимчасово знімає санкції з низки операцій із сирою нафтою, нафтопродуктами та нафтохімічною продукцією Ірану.
Про це йдеться на сайті OFAC.
Згідно з документом, до 12:01 за східним часом 21 серпня поточного року дозволені будь-які угоди та процедури, пов’язані з видобутком, продажем, транспортуванням або розвантаженням іранської сировини.
Дія дозволу поширюється на морські судна, які раніше були внесені до американських списків обмежень за програмами, пов’язаними з Іраном, Росією, розповсюдженням зброї масового знищення або фінансуванням терористичних організацій.
До переліку тимчасових заходів включено швартування та стоянку танкерів у портах, безпеку членів екіпажів, проведення аварійних ремонтних робіт та екологічних заходів. Крім того, дозволено надавати комерційні послуги, зокрема страхування, управління суднами, класифікацію, бункерування, реєстрацію та рятувальні операції.
Також ліцензія дозволяє імпорт нафти до США, якщо він є частиною супутніх процесів, а також здійснення платежів на користь Ірану або осіб, що перебувають під санкціями, у доларах.
Проте відомо, що всі попередні санкції продовжують діяти щодо фізичних осіб та компаній, які пов’язані з КНДР, Кубою, а також тимчасово окупованими Росією українськими територіями.





