На Львівщині екс-урядовці РДА розкрали 41 млн грн за допомогою схем із соцвиплатами

У Львівській області трьом екс-співробітницям управління Дрогобицької районної державної адміністрації висунуто звинувачення у незаконному оформленні державних соціальних виплат.
Про це повідомив Офіс Генерального прокурора.
Підозрювані фіктивно призначили допомогу 47 громадянам, серед яких були їхні родичі та знайомі. Загальна сума безпідставно нарахованих коштів склала майже 41 мільйон гривень.
За версією слідства, схема діяла з січня 2020 року по березень 2024 року. Дві колишні службовиці вносили неправдиві відомості в документи, оформлюючи допомогу при народженні дитини, виплати на догляд за особами з інвалідністю та соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, для чого залучали фахівця відомства.
Для приховування злочину прізвища фіктивних бенефіціарів маскували у загальних списках серед громадян, які насправді мають право на пільги, після чого документи передавали до Держказначейства для нарахування коштів.
Двом екс-керівницям інкримінують розтрату чужого майна шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою в умовах воєнного стану, а їхній підлеглій — пособництво.
Крім того, відомо, що стосовно фігуранок у суді вже розглядається справа, в якій їх звинувачують у незаконному оформленні виплат 11 громадянам на суму понад 8,5 млн грн. З урахуванням цього сума збитків державі перевищує 49 млн грн.





