Росія планує імпортувати паливо через дефіцит після ударів ЗСУ – Reuters

Ворожа влада розглядає можливість імпорту палива та його подальшого субсидування через дефіцит, спричинений успішними атаками українських безпілотників на нафтопереробні заводи.
Про це інформує агентство Reuters.
У статті йдеться про те, що це питання обговорювалося на нараді під головуванням віце-прем’єра Олександра Новака.
За даними обізнаних джерел, окупанти планують субсидувати імпортні нафтопродукти для стримування цін на ринку. Однак експерти попереджають, що цей крок є небажаним і може спровокувати зростання інфляції.
Відомо, що через пошкодження інфраструктури виробництво бензину в країні-агресорі лише за минулий тиждень скоротилося приблизно на 25% порівняно з середньодобовими показниками червня 2025 року.
У низці областей РФ уже діють обмеження на продаж пального, спостерігається зростання роздрібних цін та багатокілометрові черги на автозаправних станціях. Раніше Росія, будучи третім у світі виробником нафти, активно експортувала пальне, але системні удари ЗСУ змусили Москву ввести заборону на вивезення бензину та авіаційного палива.





