Скандал у полку “Скеля”: журналісти виявили десятки небойових смертей та тортур на полігонах

Журналісти оприлюднили розслідування щодо ситуації у 425-му окремому штурмовому полку “Скеля”, де в період з кінця 2025 року до весни 2026 року під час проходження навчально-бойової підготовки в підрозділі померли щонайменше 26 новобранців.
Про це повідомляє видання “Бабель”.
Масові скарги на умови служби в полку почали надходити наприкінці 2025 року. Військовослужбовці в СЗЧ розповідали про систематичне насильство та побиття новобранців з боку товаришів по службі. Зокрема, один із бійців, Олександр Жикін, повідомив, що за спробу втечі його побили та тиждень утримували зв’язаним на підлозі.
Родичі померлих солдатів стверджують, що багатьом із них медичну допомогу надали занадто пізно. Більшість із встановлених журналістами загиблих померли незабаром після мобілізації від пневмонії, серцево-судинних та інших захворювань, однак на їхніх тілах близькі виявляли сліди побоїв.
Так, наприклад, 50-річний Дмитро Коваль із Волинської області помер від кардіоміопатії через 15 днів після мобілізації в автомобілі військового полку. Його дружина запевняє, що на його тілі були численні гематоми, а колишні товариші по службі підтвердили, що Дмитра били на полігоні.
Представник Офісу військового омбудсмена Руслан Циганков зазначив, що перевірка виявила проблеми з медичним забезпеченням у полку, додавши, що рівень небойових смертей у “Скелі” пропорційно вищий, ніж у середньому в інших військових частинах.





