В Україні розслідують розкрадання коштів під час фіктивного розмінування сільськогосподарських угідь

Київська міська прокуратура повідомила про висунення підозр шістьом особам у справі про заволодіння бюджетними коштами, виділеними на гуманітарне розмінування сільськогосподарських угідь. Підозри було оголошено 19 червня 2026 року.

Про це поінформували в Офісі Генерального прокурора.

За даними слідства, у 2024–2025 роках у Києві діяла група пов’язаних між собою підприємств. Вони брали участь у тендерах на розмінування земель у Чернігівській, Херсонській та Миколаївській областях, після чого укладали договори з Центром гуманітарного розмінування.

Слідство вважає, що підрядники фактично імітували виконання робіт, а в офіційні документи вносили неправдиві відомості про нібито очищені від вибухонебезпечних предметів площі. Окремий епізод стосується Миколаївської області, де за фіктивне розмінування полів з бюджету, за версією правоохоронців, безпідставно перерахували 49,2 млн гривень.

Під підозру потрапили керівники двох столичних приватних компаній, які виконували роботи з гуманітарного розмінування. Їхні дії кваліфікували як заволодіння бюджетними коштами шляхом підробки документів.

Також фігурантами справи стали троє керівників груп розмінування та керівник агропідприємства, який підписував акти виконаних робіт. За даними слідства, вони знали, що фактичне розмінування не проводиться, проте допомагали оформляти документи про нібито виконані роботи.

Підписуйтесь

на наш Telegram

Підписатись