URAUA.INFO

logo222
tg
twitter
insta
youtube

Волонтер Притула потрапив у скандал із британськими БТР

Розгорається скандал навколо закупівель на пожертви людей британських бронетранспортерів для української армії.

Пожертвування збирав відомий волонтер і шоумен Сергій Притула. Але представники партії Порошенка “Євросолідарність” фактично звинуватили його в тому, що закупівлі відбуваються за ціною в рази вищою за реальну.

В українському сегменті соцмереж закипають суперечки з приводу збору коштів на купівлю у Великій Британії для ЗСУ гусеничних бронетранспортерів Spartan.

Ініціатором збору виступив шоумен і керівник іменного благодійного фонду Сергій Притула. 2 листопада він запропонував зібрати 200 млн грн, яких, за його словами, має вистачити на 50 британських БТР. За його словами, за півтора дня його фонду перерахували 236 млн грн, тому буде закуплено навіть 60 бронемашин (тобто по 3,9 млн, або ж приблизно по 92 тисячі фунтів).

Цікавий момент: як стверджує волонтер, його фонд також залучає гроші якихось приватних компаній, одні з яких допомагають постійно, а інші підключаються до великих зборів. Наприклад, у жовтні таких донорів було близько ста. Чи жертвували вони теж на БТР (що тоді б пояснило такий швидкий збір), Притула не уточнив.

Сама по собі швидкість, з якою фонд Притули збирає кошти на великі покупки, раніше викликала в декого запитання. Але цього разу звернули увагу на інше.

Аналогічні БТР (і навіть різного призначення) закуповує у Великій Британії і фонд експрезидента Петра Порошенка – як він стверджує, на його власні гроші та пожертви. А колишній радник міністра оборони волонтер і соратник Порошенка Юрій Бірюков заявляє, що Spartan для них вийшли набагато дешевше – по 29 500 фунтів за одиницю.

У пості на своїй сторінці у Фейсбуці, опублікованому 7 листопада, Бірюков повідомив про контракт на поставку 14 одиниць бронетехніки, 7 з яких – це Spartan.

“Я звітую за діяльність нашого фонду. Ми оплатили половину суми, за рахунок ваших внесків. Другу половину суми оплатив Петро Порошенко. Так. Я розумію. Правда. І я знаю, що якби ми хотіли б купити 60 штук – нам знадобилося б 78 942 612 гривень. Що… дещо менше, ніж… Ми знаємо, що коли нам показують “Спартани” за 100 000 фунтів (а саме з цієї ціни починалися перемовини) – завжди потрібно рити і знаходити реальних власників, а не хапати в першого посередника з довгого ланцюга посередників”, – написав Бірюков, вочевидь, натякаючи на анонсований контракт Притули.

І це не єдина “стріла” зі стану Порошенка в Притулу.

“Притула в інтерв’ю [Радіо] НВ пафосно заявив: якщо хтось “зможе знайти дешевше, нехай візьме і привезе”. І тут Порох (тобто Порошенко – Ред.) викладає документи, які підтверджують, що він купив не в 2,5 раза дешевше, а в 3,5 раза, ніж відомий волонтер… Сподіваюся, Притула поспілкується з Порошенком і той допоможе йому купити за народні гроші в 3,5 раза більше “Спартанів”. ЗСУ точно виграє!” – написав на своїй сторінці у Фейсбуці народний депутат двох скликань Олександр Бригинець, який входить до групи впливу Порошенка.

Розкритикували плани Притули й багато інших блогерів і коментаторів, які традиційно підтримують у соцмережах Порошенка.

Притула, який до цього відмахувався від запитань про цю закупівлю, змушений був порозумітися.

За його словами, британський ринок зброї після заходу українських покупців накрутив ціни.

“Великі компанії скуповують у менших продавців більшість готівки на ринку “Спартанів” і монопольно встановлюють досить високу ціну в межах 100 тисяч доларів. Це верхня закупівельна планка і була поставлена у філософію збору коштів, нещодавно нами проведеного.

Чи збиралися ми купувати всі “Спартани” за цією ціною? Відповідь: ні.
Тому що ті ж українські патріоти, які живуть в Англії і які вже допомагали купити і доставити з Британії в Україну “Спартани”, допомагали і допомагають з пошуком бронемашин і для нашого фонду. І там є різні ціни. І по 38 000, і 65, і 100, і навіть більше.

Тому навіть озвучена кількість 60 “Спартанів”, які ми збиралися купити, не є остаточною!

Як і, скоріш за все, це буде не єдина номенклатура бронетехніки, яку ми привеземо з України до Великої Британії”, – написав на своїй сторінці у Фейсбуці Притула, пообіцявши письмово відзвітувати про витрачені кошти.

Також Читайте

 • ukrnet
 • Uncategorized
 • Аналітика
 • Економіка
 • Енергетика
 • Європа
 • Новини
 • Окуповані території
 • Політика
 • ukrnet
 • Uncategorized
 • Аналітика
 • Економіка
 • Енергетика
 • Європа
 • Новини
 • Окуповані території
 • Політика