В ООН вважають, що стаття українського законодавства про колабораціонізм “не відповідає міжнародному праву і гуманітарному праву в галузі прав людини” і може вплинути на перспективу вступу України до ЄС.
Про це йдеться у звіті Управління організації з прав людини.
У звіті Управління організації з прав людини зазначено, що станом на 3 травня за цією статтею було розпочато вже понад 5 тисяч кримінальних проваджень.
При цьому правоохоронці та законодавці “визнали недоліки законодавства та необхідність внесення до нього змін”, однак правки поки що були лише зареєстровані, але не ухвалені.
“ММПЛУ наголошує, що зусилля щодо внесення змін до закону мають бути спрямовані на приведення його у відповідність до міжнародних стандартів. Закон може мати далекосяжні наслідки не тільки для прав людини жителів окупованої території, а й для соціальної згуртованості по всій Україні. Його широке застосування може призвести до ризику остракізму та стигматизації українських громадян, вимушених жити в умовах окупації, як злочинців лише через те, що вони продовжували займатися діяльністю, необхідною для підтримання нормального життя. Відповідно, це може суттєво вплинути на зусилля уряду з реінтеграції”, – йдеться у звіті ООН.