Відмова від поставок з Росії поставить Європу і США в паливну залежність від Азії та Близького Сходу, попереджає Bloomberg.
За останні три роки, в гонитві за вуглецевою нейтральністю, західні країни сильно скоротили власне виробництво нафтопродуктів. Азіатські та близькосхідні країни, навпаки, різко наростили нафтопереробку.
Найближчими роками Азія і Близький Схід стануть найбільшими світовими постачальниками палива. Так, за прогнозами Rystad Energy, до 2025 року приріст нових нафтопереробних потужностей у Європі становитиме лише 28 тис. барелів на добу, у Північній Америці – 109,5 тис. барелів, тоді як в Азії та на Близькому Сході сумарно наростять виробництво на 5,3 млн барелів, а в Африці – 2,2 млн барелів на добу.
Крім того, до 2025 року не очікується значного зростання світових поставок газу. При цьому в енергополітиці їй, схоже, так само не вистачає солідарності. Розбіжності посилюватимуться в міру того, як економічні перспективи стають дедалі похмурішими. В Америці інфляція, схоже, досягла піку, а в Європі ще прискорюється. Не дивно, що, за опитуваннями, європейські фірми з жахом очікують наступних двох місяців.
Bloomberg зазначає, що санкції проти нафтового експорту Росії явно застали світові енергетичні ринки зненацька. Проблеми забезпеченості паливом тепер надовго займуть центральне місце в політичному порядку денному західних країн, де спостерігається очевидний дефіцит переробних потужностей.