Сьогодні вранці відбувся черговий масштабний ракетний удар по об’єктах інфраструктури України.
Повідомлення про “прильоти” надходили з Дніпра, Одеської, Харківської областей. Ракети, що пролітали, вранці бачили над Києвом. У низці регіонів на сході та півночі країни працювала система ППО.
За повідомленнями Київської обласної військової адміністрації, у регіоні збили кілька безпілотників-камікадзе типу “Shahed-136”, що летіли над Київським водосховищем.
Крім об’єктів енергетичної інфраструктури (після вибухів у Дніпрі спостерігалися проблеми з електрикою), цього разу під удар, схоже, потрапила низка логістичних вузлів і потужностей добувної промисловості.
Як заявив під час Київського міжнародного економічного форуму прем’єр-міністр України Денис Шмигаль:
“Поки що над Києвом пролітають ракети. Зараз бомблять наш газовидобуток, бомблять наші підприємства в Дніпрі, “Південмаш”.
Про потрапляння під удар об’єктів українського газовидобутку повідомляється вперше за час війни.
В оперативному командуванні “Південь”, зі свого боку, підтвердили, що під час сьогоднішнього ракетного удару було уражено об’єкт логістики в Одеській області. Що саме за об’єкт – не повідомляється, але, ймовірно, йдеться про якийсь склад.
Загалом, як ми вже неодноразово констатували, ракетні удари по об’єктах української інфраструктури (насамперед – енергетичної) є послідовною стратегією російської сторони. Розраховувати на їх припинення в осяжній перспективі не доводиться. Це означає, що пошкодження української енергосистеми, найімовірніше, продовжать наростати.
Якщо 2 тижні тому президент Володимир Зеленський і міністр енергетики Герман Галущенко заявляли про те, що внаслідок масованих ударів було пошкоджено 40% української енергосистеми, то сьогодні, найімовірніше, йдеться вже про 50% пошкоджень або близько того. Ще один тривожний сигнал – нанесення ударів по електропідстанціях у районі атомних електростанцій (зокрема, Хмельницької АЕС), чого раніше не фіксувалося.
Так, за інформацією МАГАТЕ, отриманою від української сторони, підключення Хмельницької АЕС до електромережі було перервано 15 листопада о 18:35. Через пошкодження ліній електропередачі, що живлять станцію, обидва діючі реактори були зупинені впродовж двох із половиною годин. З огляду на те, що до повномасштабної війни близько половини електрогенерації України забезпечували саме атомні електростанції, потенційні порушення в їхній роботі через обстріли можуть сильно погіршити і без того важку ситуацію з електрикою в країні.
Якщо протягом минулого тижня світло в Києві та низці інших регіонів відключали переважно за графіком 2-3 рази на день, то вчора в більшості районів столиці світло пропадало 3-4 рази на добу в рамках аварійних відключень, а сьогодні ця ситуація повторюється.