На Заході твердять про те, що врегулювання україно-російського конфлікту неможливе без участі України, але, схоже, справа йде до “договорняка”, за спиною Києва.
Так, Politico, посилаючись на джерела в американській адміністрації, повідомляє, що Держдепартамент США таємно зондує ґрунт для можливих переговорів між Україною і Росією. Втім, єдиної точки зору у Вашингтоні з цього приводу немає – частина чиновників США мають намір вести консультації на цю тему лише в тісній координації з Києвом.
Але, на 9 місяць військових дій, як то кажуть, “вітер починає змінюватися”: згадати хоча б заяви голови Комітету начальників штабів ЗС США генерала Марка Міллі про можливість початку переговорів між Москвою і Києвом, які “розлютили українських чиновників”. При цьому в Пентагоні багато хто поділяє думку про те, що з настанням зими відкриється можливість для переговорів між Україною і Росією.
Зазначається також, що представники військового відомства високого рангу вважають, що українській армії буде непросто витіснити російські війська з територій, які Київ сподівається зайняти, і це може послужити передумовою для майбутнього діалогу.
Досить примітною на цьому тлі виглядає зустріч директора ЦРУ Вільяма Бернса з директором Служби зовнішньої розвідки РФ Сергієм Наришкіним в Анкарі. Офіційно заявлялося, що на зустрічі обговорювали затриманих громадян США і ядерні ризики, але, за інсайдерською інформацією, тему врегулювання української кризи також порушували. Причому, на це побічно вказує той факт, що Бернс і Наришкін обговорювали ті самі ядерні ризики.
Тож передумови до “договорняка” таки є, а це не може не хвилювати українське суспільство.