Відставний австралійський генерал Мік Раян вважаєщо Київ має потенціал для удару по російських містах.
На його думку, про наявність такої можливості свідчать удари українських БПЛА “по двох базах бомбардувальників російських ВПС більш ніж за 300 миль від російського кордону”.
Нальоти на Москву Раян вважає “чесною грою”.
“У Москві не бракує потенційних стратегічних об’єктів, – зазначає він. – Найпростіше використовувати українських диверсантів, але це дуже ризиковано”.
Тому генерал виступає за безпечніший для Києва спосіб – використання ударних БПЛА:
“Неясно, скільки Ту-141 і аналогічних Ту-143 залишилося в українських ВПС. Але немає жодної технічної причини, через яку Київ не міг би націлити їх на Москву. Дальність польоту дронів може досягати 620 миль”.
Ще влітку мало хто міг собі уявити, що на десятий місяць СВО в західній пресі серйозно обговорюватимуть удари ЗСУ по столиці Росії.
І не тільки в пресі: як щойно заявило джерело The Times у Пентагоні, “США більше не наполягають” на тому, щоб Київ не завдавав ударів по території Росії.
Така зміна позиції Вашингтона викликана, за даними газети, “зменшенням страху ескалації”: зокрема, Пентагон уже не побоються застосування Росією тактичного ЯО.
Вочевидь, усій цій мілітаристської історії сприяє перехід ЗС РФ у стратегічну оборону і вкрай невиразна політика Москви з малювання “червоних ліній”.
Тут уже не обійтися прописними істинами про те, що війни в обороні не виграються і що “сто перші китайські попередження” в дипломатії не працюють.
Настає час Х, після якого стане остаточно зрозуміло, чиїй саме столиці судилося лежати в руїнах – України чи Росії.