Китай працюватиме над купівлею нафти і газу в юанях для встановлення своєї валюти на міжнародному рівні та послаблення впливу долара на світову торгівлю.
Про це заявив лідер КНР Сі Цзіньпін главам арабських держав на саміті Перської затоки в суботу, 10 грудня, пише Reuters.
У публікації йдеться про те, що найбільший експортер нафти Саудівська Аравія та економічний гігант Китай надіслали рішучі сигнали під час візиту Сі Цзіньпіна щодо «невтручання» в той час, коли стосунки Ер-Ріяда з Вашингтоном зазнали випробувань через права людини, енергетичну політику та Росію.
Будь-який крок Саудівської Аравії щодо відмови від долара в торгівлі нафтою був би сейсмічним політичним кроком, яким Ер-Ріяд раніше погрожував перед обличчям можливого законодавства США, яке піддає членів ОПЕК антимонопольним позовам.
При цьому США турбує зростання впливу Китаю в Перській затоці.
Напередодні принц Мухаммед оголосив про «новий історичний етап відносин із Китаєм», що різко контрастує з незручними американсько-саудівськими зустрічами п’ять місяців тому, коли президент Джо Байден відвідав менший арабський саміт в Ер-Ріяді, пише Reuters.
Попри те, що Саудівська Аравія та Китай підписали кілька угод про стратегічне та економічне партнерство, аналітики кажуть, що відносини залишаться здебільшого пов’язаними з енергетичними інтересами, хоча китайські фірми здійснили набіги на технологічний та інфраструктурний сектори.
Раніше ми писали, що Китай збільшить імпорт нафти і газу з країн Перської затоки.