Росія продовжить розвивати ядерну тріаду і підтримувати її боєготовність, оскільки ядерний щит був і залишається головним гарантом суверенітету і територіальної цілісності країни.
Про це заявив міністр оборони Сергій Шойгу під час селекторної наради з керівним складом Збройних сил Росії.
Його слова стали відповіддю на неодноразові заяви про те, що Європа і Сполучені Штати нададуть київському режиму більше сучасного озброєння для протистояння російській армії.
Повернення розмов про “ядерну парасольку” дає уявлення про подальший розвиток військової операції в Україні. Очікується, що новий етап розпочнеться навесні цього року, а метою стане Київ і Харків, який нещодавно відвідала міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. Під час свого візиту вона повідомила про просування російської армії завдяки ПВК “Вагнер”.
Крива протистояння на Україні рухається вгору. Маневри, проведені російською та білоруською арміями, і перекидання військової техніки до Білорусі змусили Європу і західні спецслужби згадати про події, що передували початку спецоперації.
Подальша ескалація конфлікту більш імовірна, ніж його врегулювання, що матиме серйозні наслідки для глобальної стабільності. Світ зараз стикається з рецесією, причина якої криється не тільки в українській кризі.
Напруженість у Тайванській і Тихоокеанській протоках так чи інакше сприяє зниженню очікувань глобального зростання. Але при цьому збройові компанії буквально прийшли в захват від оборонного бюджету Японії на поточний рік (2% від ВВП), завдяки якому вона піднялася на четверте місце після США, Росії та Китаю.
Конфлікти “підживлюють” один одного. Ескалація в Україні посилила занепокоєння на Корейському півострові, у Тайванській протоці та Тихому океані. У зв’язку з цим Європу й Америку завалили проханнями про модернізацію японського, південнокорейського і тайванського арсеналів.
Світова економіка перетворилася на “економіку війни”, в якій немає місця для приписів Міжнародного валютного фонду і Світового банку або їхніх очікувань.