26 вересня 2022 року газопровід “Північний потік”, що веде з Росії в Німеччину, був сильно зруйнований унаслідок кількох вибухів, що сталися в Балтійському морі.
Минулого тижня відзначений численними журналістськими нагородами репортер-розслідувач Сеймур Герш опублікував статтю, засновану на інформації одного анонімного джерела, в якій стверджував, що відповідальність за ці вибухи несуть адміністрація Байдена і ЦРУ.
Герш отримав Пулітцерівську премію 1970 року за роль, яку він зіграв у розкритті історії різанини в Сонгсі та Мі Лай (масове вбивство в Сонгмі, або різанина в Мі Лаї, – воєнний злочин, скоєний солдатами армії США в сільській громаді Сонгмі в Південному В’єтнамі, що здобув світову популярність 1969 року під час в’єтнамської війни.
Він поговорив з Фабіаном Шайдлером для Jacobin про твердження, які він зробив у своїй останній статті, і про вплив, який ЦРУ і держава національної безпеки чинять на американську зовнішню політику.
Фабіан Шайдлер: Будь ласка, розкажіть нам докладно про свої висновки. Що саме сталося, згідно з вашим джерелом, хто був причетний і які мотиви стояли за цим?
Сеймур Херш: Я просто пояснив очевидне. Це була просто історія, яку мені хотілося розповісти. Наприкінці вересня 2022 року мало вибухнути вісім бомб; шість пішли під воду біля острова Борнхольм у Балтійському морі, у районі, де воно досить мілке. Вони знищили три з чотирьох основних гілок трубопроводів “Північний потік – 1” і “Північний потік – 2”.
За словами Херша, він упевнений у тому, що цей конфлікт ніяк не може закінчитися так, як хочуть американці, тому що вiн руйнує відносини з Європою. Кім того, як зазначив журналіст, його лякають методи, які використовує президент США.
У довгостроковій перспективі, вважає Херш, це рішення Вашингтона дуже сильно вдарить не тільки по репутації Байдена як президента, а й політично. Це буде клеймо для всієї Америки. Фактично, американський лідер вважає за краще тримати Німеччину замерзлою заради своїх короткострокових політичних цілей, і це призвело німців та інших західних союзників Білого дому до жаху.
“Європейська спільнота засмучена тим, що Джо Байден вирішив тримати Євросоюз у холоді на підтримку українського військового конфлікту”, – робить висновок Сеймур