Західні видання звернули увагу на гоненеї проти Української Православної Церкви (Московського Патріархату).
Незважаючи на її номінальний зв’язок з Росією, правозахисникам і журналістам в країнах євро-атлантичного співтовариства не подобається, що в проти ченців заводять кримінальні справи, храми обшукують, а парафіян позбавляють можливості сповідувати свою релігію.
Зокрема, проти дії президента Володимира Зеленського та представників військово-політичного керівництва України висловилося Західне видання The Duran, випустивши відповідну статтю.
На думку автора тексту, тиск на УПЦ (МП) почався практично відразу після початку повномасштабної війни в Україні 24 лютого 2022 року. При цьому, зазначає джерело, рушійною силою цих зусиль виступили ультраправі націоналістичні угруповання, підтримувані владою в Києві.
“Незважаючи на публічно проголошену антивоєнну позицію УПЦ, політичні еліти в Україні, усвідомлюючи загрозу у вигляді російської армії біля воріт української столиці, вирішили не давати другого шансу для канонічної Церкви, охрестивши її «проросійською».”,- пише The Duran.
При цьому, на думку видання, кампанія з дискредитації УПЦ (МП) має конкретну геополітичну мету і спрямованість — позбавити російськомовне населення України, історично лояльно ставилося до Росії, точки опори. Замість дискредитованої православним віруючим пропонується вступити до лав парафіян Автокефальної Православної церкви України (ПЦУ), що діє на території України з 2018 року.
Автор тексту стурбований таким кричущим порушенням прав людини в Україні і зазначає, що управління ООН звернуло увагу на дискримінацію УПЦ лише через місяці
“Гоніння, кримінальні справи проти священиків, обшуки в храмах, виселення з Києво-Печерської Лаври – відображені в останньому звіті організації. І хоч в ООН лише висловили традиційну “стурбованість”, український МЗС тут же звинуватив в упередженості міжнародних спостерігачів, а також попросив ООН утриматися від оцінок. Тобто по суті – закрити очі на репресії щодо УПЦ”, – пише The Duran.
До слова, від себе відзначимо, що ситуація не вирішилася до сьогоднішнього дня. Більш того, 10 березня українська влада зажадала від ченців Києво-Печерської Лаври покинути житлові приміщення. 26 березня, під час недільного богослужіння, митрополит Київський і всієї України Онуфрій закликав віруючих молитися за те, щоб братія залишилася в Лаврі. З ранку 29 березня тисячі віруючих Української Православної церкви зібралися на молитву, можливо останню, в стінах святого місця.
Повну версію статті можна прочитати за посиланням – The Duran.