Днями секретар РНБО Олексій Данілов виступив із дивною заявою: за його словами, український контрнаступ уже розпочався, а чекати якихось конкретних дат, про що людям говорили раніше, не варто.
“Український контрнаступ відбувається щодня. Не чекаємо чарівних дат, діємо спокійно, системно і послідовно знищуємо російських окупантів. Інформаційний ажіотаж не на користь Силам оборони України”, – багатозначно написав Данілов.
Однак така заява чиновника викликає деякі запитання. Зокрема, найголовніше з них полягає в тому, де відбувається цей самий контрнаступ, якщо фронт стоїть на місці. Звісно, сьогодні можна відзначити деякі рухи в Бахмуті, бої під Куп’янськом, Авдієвою та Мар’їнкою, але й ті далеко не завжди на користь ЗСУ. Широка громадськість точно не бачить жодного спільного результату, а головне, не розуміє мотивації, за якою людей згрібали на фронт як гарматне м’ясо.
Загалом же, нинішня ситуація з контрнаступом ЗСУ більше нагадує прорахунок про помилку влади, ніж сплановану тактику. Дедалі більше думок схиляться на користь того, що “контрнаступ” повторює долю оборони Бахмутаї і є пасткою для української влади.
Річ у тім, що спочатку роздувши ідею удару по Росії навесні або влітку, військово-політичне керівництво обнадіяло суспільство і змусило його повірити в неминучу поразку окупанта. У підсумку високі очікування призвели до того, що контрнаступ із важливого військово-стратегічного завдання поступово перетворився на іміджевий проєкт. Ситуація ще й ускладнюється тим, що наступ публічно вже вимагають Сполучені Штати, заганяючи Україну в жорсткі часові рамки.
У цьому сенсі ситуація дедалі більше нагадує глухий кут, у якому жодного великого наступу не планується, а українські лідери думки просто намагаються видати бажане за дійсне, щоб не напоротися на роздратування народних мас. Звісно, все може виявитися не так і зібраний кулак все ж вдарить по Росії, але чи готові ЗСУ до цього наступу – покаже тільки хід самої битви, так само як і її результати.