В останній тиждень в інформаційному просторі України розкручується потужна кампанія проти Володимира Зеленського.
Президента, по суті, звинувачують у тому, що через нього почалася повномасштабна війна.
Організаторів знайти не важко – це Петро Порошенко та його соратники по партії “Європейська солідарність”. Вони й раніше (вже після початку війни) жорстко критикували Зеленського та його команду. Однак нинішня кампанія виділяється своїм масштабом і дуже різкими тезами щодо президента.
Нагадаємо: Зеленський переміг тодішнього президента Порошенка, зібравши в другому турі президентських виборів 73,22% голосів виборців. Напередодні виборів прихильники Порошенка багато лякали суспільство наслідками обрання Зеленського президентом, передрікали економічний крах і навіть повномасштабну війну.
І ось тепер, через рік, коли ця війна трапилася, порошенківці запустили кампанію на тему “ми ж говорили!” з головною тезою “якби обрали Порошенка, війни б не було”.
Один із ключових елементів цієї кампанії стала стаття історика і політолога Олександра Зінченка, опублікована на сайті “Історична правда” (розділ “Української правди”, що належить бізнесменові Томашу Фіналі, який має великі зв’язки із західними структурами). Сам Зінченко стверджує, що написав статтю за покликом душі, а не на замовлення будь-якої політичної сили. Однак її активно просували в мережі прихильники Порошенка.
Головна думка статті – саме обрання Зеленського зумовило початок повномасштабної війни.
На думку автора, з трьох можливих переможців виборів (Порошенко, Тимошенко, Зеленський) нинішній президент був найгіршим варіантом. Бо якщо б переміг Порошенко, то Путін “побоявся б напасти”, бо “чітко розумів, що з таким суперником перемога Москви не виглядає гарантованою”. Якщо б перемогла Юлія Тимошенко, то вона б зуміла якось домовитися з Путіним у “грузинському форматі” (ймовірно, мається на увазі приклад фактичного господаря Грузії Іванішвілі, який підтримує неконфліктні відносини з Кремлем). І війни тоді теж би не було.
Однак переміг Зеленський. І Путін вирішив, що з таким недосвідченим президентом Україна стане легкою здобиччю, а тому й розпочав війну.
“Обрання Зеленського – рано чи пізно – означало ескалацію військових дій”, – написав Зінченко.
Висловилися на тему, природно, і депутати від партії Порошенка.
Паралельно з інформаційними кампаніями група Порошенка активно шукає нових політичних союзників і зміцнює зв’язки зі старими.
Чим закінчиться випад Петра Алексєєвачіа, невідомо. Однак сам факт спроби нападу на чинного президента в умовах гарячої фази конфлікту сам по собі викликає інтерес і побоювання з приводу майбутнього країни.