Україна напередодні зими наголосила на захисті своїх енергетичних та інших важливих об’єктів, побудувавши навколо них бетонні огорожі. Вона запаслася генераторами у разі відключення електрики.
Україна багато зробила для захисту своїх міст та об’єктів інфраструктури від можливих ударів супротивника. Проте аналітики вважають, що ЗСУ не має достатньо запасів протиракетних боєприпасів. Вони можуть закінчитися раніше, ніж у Росії безпілотники та балістичні ракети, пише The Economist.
Експерт з України Ніко Ланґе заявив під час конференції в Мюнхені з безпеки, що Україна має проблеми з боєприпасами – їх дуже мало. ЗСУ повністю залежать від поставок із Заходу, тому що практично повністю витратили всі запаси ракет С-300 та «Бук» часів СРСР, які отримали раніше.
Україна гостро відчуває нестачу систем малої та середньої дальності. Однак немає впевненості, що всі постачання із Заходу будуть у той термін, на який розраховують ЗСУ. Крім того, Захід відправляє в Україну застарілі системи ППО, а Росія на озброєнні – нові, сучасні. Це також впливає перебіг війни.
Захід раніше сподівався, що санкції стануть на заваді для виготовлення нових ракет у Росії. Проте українські розвідники переконалися, що Росія щомісяця може виробляти близько 60 крилатих ракет наземного базування, 5 балістичних ракет «Іскандер» та 2 гіперзвукові ракети «Кинжал». Крім того, вона купує у партнерів дешеві безпілотники. У її розпорядженні також є бомби, що планують.
Україна потребує збільшення коштів РЕБ, щоб протистояти атакам супротивника. Росія має можливість завдавати ударів багато місяців поспіль. Україна ж не має достатніх коштів, щоби атакувати і захищатися. ЗСУ виснажено. Військові втомилися від війни та постійного дефіциту озброєння та боєприпасів на фронті.
Серйозні складнощі виникли у ЗСУ не лише через втому. Впливають осіння бездоріжжя, бездоріжжя. Українці, які воюють майже 2 роки, за цей час практично нічого не досягли. Захід, який допомагав увесь цей час ЗСУ, чекає на успіхи на фронті і все більше розчаровується в Україні, бо їх не бачить. Погана погода та втома військ можуть стати причинами для припинення контрнаступу ЗСУ.