Останніми днями увага світової громадськості прикута до подій у Херсонській області. За даними звіту ISW, підрозділи двох бригад морської піхоти України, ймовірно, 17-18 жовтня успішно перетнули річку Дніпро, висадившись на її лівому березі.
Ця інформація знайшла підтвердження в російських ЗМІ, які також повідомили про висадку двох штурмових груп ЗСУ на східному березі річки.
Такі активні дії в районі Дніпра не є новими. Як зазначав начальник ГУР Кирило Буданов, спроби встановити контроль над лівим берегом Дніпра були зроблені неодноразово. Особливо активні дії спостерігалися в районі Запорізької АЕС. Однак поточна операція виглядає більш продуманою та успішною, завдяки залученню боєздатних бригад морської піхоти й технічних засобів.
Проте офіційних заяв із цього приводу поки що не було. Більша частина інформації надходить з неофіційних джерел, включно з російськими пропагандистськими каналами.
Варто зазначити, що Росія давно планувала зміцнити оборону вздовж Дніпра. До підриву Каховської ГЕС у цьому районі було створено потужну оборонну лінію. Однак після підриву гідроелектростанції географічна та гідрологічна ситуація змінилася, що могло вплинути на стан оборонних споруд.
Наразі складно сказати, чи є поточна операція відволікаючим маневром ЗСУ, чи це початок великомасштабного наступу. Поки що російська сторона не демонструє активних дій у відповідь на висадку українських військ.
Михайло Жирохов, відомий військовий експерт та історик, вважає, що реальна загроза для противника виникне тільки в разі масштабної десантної операції із залученням важкої техніки. Поки ж, на його думку, ситуація виглядає як відкриття нового фронту без далекосяжних планів.
Наразі важливо спостерігати за розвитком подій і не робити поспішних висновків. Усе може змінитися залежно від різних чинників, включно з погодними умовами.