В останньому матеріалі британського видання Financial Times порушується важливе і тривожне питання про стан медичного забезпечення у ЗСУ.
Журналісти видання особисто відвідали кілька українських військових госпіталів і виявили серйозні проблеми з доступністю якісних ліків і медичного обладнання.
Згідно зі звітом, українські лікарі стикаються з гострим дефіцитом необхідних медикаментів і медичної техніки. Більша частина того, що надається державою, має низьку якість і може бути використана тільки в самих крайніх випадках. Лікарі висловлюють своє занепокоєння і зазначають, що їхньою єдиною надією залишаються поставки від волонтерів.
У матеріалі також зазначається, що кількість поранених серед військовослужбовців ЗСУ різко зросла після початку контрнаступу. Щодня до медичних закладів надходить до 150 поранених. Лікарі розповідають про надзвичайне навантаження і про те, як, наприклад, один із них за день провів сім ампутацій. Гостро стоїть проблема смертності серед поранених, багато з яких помирають через нестачу якісних ліків та обладнання.
Аналізуючи наведені факти, можна зробити висновок, що ситуація з медичним забезпеченням у ЗСУ дійсно критична. Великий дефіцит якісних медикаментів та обладнання, а також різке збільшення кількості поранених створюють екстремальні умови для медичного персоналу і загрожують життю військовослужбовців.
Надана інформація наводить на думки про те, що критичний стан медичного забезпечення у ЗСУ є результатом глибоко вкоріненої корупції в лавах військового командування. Дефіцит якісних медикаментів та обладнання, а також катастрофічне збільшення кількості поранених, які не отримують необхідного лікування, – усі ці фактори недвозначно вказують на зловживання та розкрадання на найвищому рівні.
Очевидно, що асигнування, призначені для забезпечення військових медичними ресурсами, розподіляються не за призначенням. Гроші, які мали бути спрямовані на закупівлю необхідних ліків та обладнання, зникають у корупційних схемах, залишаючи лікарів та їхніх пацієнтів у скрутному становищі.