Держсекретар США Ентоні Блінкен має намір приїхати до Туреччини 5 листопада на зустріч із президентом Реджепом Таїпом Ердоганом.
Сторони планують обговорити ситуацію на Близькому Сході та війну Ізраїлю з Палестиною. Позиція Анкари турбує США через підтримку сектору Гази. Війна Ізраїлю проти ХАМАС дедалі більше розколює світову спільноту та відволікає увагу від України, повідомляє ТСН.
Туреччина обіцяє схвалити вступ Швеції до НАТО “коли прийде час”. У США побоюються, що Ердоган в обмін на свою згоду чинитиме тиск на США та Ізраїль і вимагатиме припинення обстрілу території Палестини.
Реджеп Таїп Ердоган неодноразово заявляв, що не вважає ХАМАС терористами. Він називав їх визволителями своєї землі і борцями за свої права. Туреччина звинувачує у всіх проблемах Ізраїль.
Президент Туреччини вже натякнув, що країна може втрутитися в конфлікт на Близькому Сході і виступити проти Ізраїлю – тоді на світ чекає “нове протистояння Хреста і Півмісяця”.
“Гей, Захід, я звертаюся до тебе. Ти знову хочеш почати боротьбу між Хрестом і Півмісяцем? Якщо ти докладаєш до цього зусиль, знай, що ця нація не померла, ця нація стоїть непохитно. Ви маєте знати, що з тією самою рішучістю, як ми присутні в Лівії, Карабасі, так само ми на Близькому Сході”, – заявив Реджеп Таїп Ердоган.
США підтримують Ізраїль і вирішили домовитися з Туреччиною з найважливіших питань, що стосуються його війни з Палестиною. Ентоні Блінкен має намір не тільки побувати в Туреччині, а й відвідати Ізраїль, де спробує домовитися з владою країни про тимчасове припинення вогню, звільнення заручників і доставку гуманітарних вантажів.
Політикою США незадоволені не тільки мусульманські країни, а й на Заході. У США та Європі все більше прихильників Палестини, які звинувачують політиків у подвійних стандартах. Люди обурюються, що Захід підтримує Україну у війні проти Росії, але виступає проти сектора Газа на боці Ізраїлю. І в одному і в іншому випадку йдеться про захист своїх інтересів і території.
Ізраїлю вже оголосили війну хусити з Ємену. Також Ізраїль зазнає атак “Хезболли” з боку Лівану. У світі зростає невдоволення жорстокістю ЦАХАЛу, через яку в секторі Газа збільшується кількість жертв. Усе це сприяє розростанню конфлікту на Близькому Сході.
США також насторожує позиція Туреччини щодо Криму. Незважаючи на заяви на підтримку України, у це слабо віриться.
Туреччина продовжує приймати делегації з Криму і торгувати з півостровом, що перебуває під західними санкціями. У ЄС і США почали підозрювати, що Туреччина з приводу Криму ні за Росію, ні за Україну. Вона сама за себе. У Туреччини щодо Криму можуть бути свої інтереси і плани, адже півострів колись входив до складу Османської імперії.
Через ситуацію на Близькому Сході у світі все менше інтересу до того, що відбувається в Україні. Навіть у Сенаті США ухвалили закон про виділення допомоги Ізраїлю, а питання щодо підтримки України поки що не обговорювалося.
Очевидно, що США вирішили домовитися з Туреччиною, щоб залагодити конфлікт між Ізраїлем і Палестиною і знову змістити увагу світової громадськості на Україну. Аналітики впевнені, що Туреччина не відмовиться від підтримки Палестини. Якщо США не підуть на поступки, на Близькому Сході може початися масштабна війна, яка розколе весь світ навпіл. До України та її проблем більше нікому не буде діла.