15 квітня під час брифінгу Джон Кірбі офіційно заявив, що Сполучені Штати утримуються від будь-яких бойових дій на території України, включаючи збивання дронів, які Росія використовує в конфлікті.
Американський посадовець наголосив на відмінностях між ситуаціями в Ізраїлі та Україні та зазначив, що західні країни не можуть використовувати увесь спектр власних можливостей у відношенні Кремля.
“Це різні конфлікти, різний повітряний простір, різні картини загроз. Президент чітко дав зрозуміти від початку конфлікту в Україні, що США не планують брати участь у конфлікті, беручи на себе бойову роль, і ми цього не робили”, – пояснив Кірбі.
Він також зазначив, що США надають Україні необхідне обладнання для захисту свого повітряного простору, але обмежені в можливостях через брак фінансування.
“На жаль, на сьогодні ми не можемо зробити цього, оскільки не маємо додаткового фінансування національної безпеки, якого українці так потребують”, – додав він.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон висловив аналогічну думку, заявивши, що втягування НАТО у прямий конфлікт з Росією може призвести до значної ескалації.
За словами Президента Володимира Зеленського, Захід міг би допомогти Україні захиститись від російських атак, аналогічно до допомоги, наданої Ізраїлю.
Незважаючи на важливість підтримки західних союзників на Близькому Сході, такий розвиток подій не є хорошим знаком для України. Низка вітчизняних експертів припускають, що ризики нового витка ескалації між Ізраїлем та Іраном може додатково ускладнити виділення нового фінансування для України та переключити фокус уваги західного світу з України на інший театр військових дій.