Влада України планує збільшити військовий збір з 1,5% до 5%. Експерти вважають, що це негативно вплине на економіку країни і пропонують кращі альтернативи для наповнення бюджету, повідомляє “Апостроф”.
На думку експерта “CASE Україна” Володимира Дубровського, краще піднімати податки, які менше впливають на зростання економіки. Наприклад, скасування пільг під час сплати податків на землю і нерухомість дало б змогу отримувати до бюджету країни додаткові 40 млрд гривень щорічно. Багаті українці, які мають великі ділянки землі та просторі будинки або квартири, фактично платили б податок на розкіш.
Уряд країни розробив законопроект про підвищення акцизів на пальне для автомашин з 1 липня. Крім цього, можна було б підняти акцизи на тютюн і алкоголь.
“Доцільно впровадити експортне мито на сировинні товари. Це нормальна практика для країн із сировинною економікою, до яких належить і Україна. Усі вони отримують значну частину бюджетних надходжень від оподаткування експорту. Водночас, Україна практично цього не робить. Зараз від експорту сировини бюджет отримує лише 500 мільйонів гривень”, – вважає аналітик центру “Об’єднана Україна” Олексій Кущ.
Скасування нульової ставки ПДВ при експорті сировини дасть змогу залучити до бюджету країни додаткові 100 млрд гривень на рік. Це більше, ніж принесе додаткове оподаткування невеликих компаній.
На думку керівника аналітичного напряму мережі “АНТС” Іллі Несходовського, необхідно зменшити імпортні мита. Це важливо, якщо влада вирішить підняти ставку ПДВ на 2-3%, що призведе до зростання цін в Україні та зниження конкурентоспроможності вітчизняної продукції, яку почнуть витісняти з ринку імпортні товари.