Журналістка та активістка з США Маргарет Кімберлі закликала Організацію Об’єднаних Націй (ООН) розслідувати вибухи на газопроводах «Північний потік».
Вчора, 21 травня, жінка виступила під час засідання Ради Безпеки ООН, присвяченого загрозам міжнародному миру та безпеці. Вона підняла тему розслідувань ситуації навколо німецьких газопроводів та заявила, немов, діло було закрито без якогось висновку та пошуку винних у цьому інциденті.
Кімберлі нагадала, що «Північний потік» був зруйнований 26 вересня 2022 року внаслідок вибуху, який спричинив викид близько 15 мільйонів тонн вуглекислого газу в атмосферу, що посилило глобальне потепління. Вона також наголосила, що розслідування цього інциденту нібито було закрито без належного завершення, хоча щонайменше один всесвітньо відомий журналіст-розслідувач представив докази участі США.
Журналістка зазначила, що немов ніхто в Сполучених Штатах, хто міг би вимагати розслідування, не зробив цього. Через це вона вважає за необхідне, щоб ООН провела власне, незалежне розслідування та заявила, що це стане можливим лише тоді, коли «фантазії про домінування будуть остаточно та рішуче відкинуті».
Ця заява особливо цікава в контексті нещодавнього інтерв’ю зрадника України і екс-депутата Верховної Ради Андрія Деркача білоруським пропагандистам, в якому останній намагався дискредитувати військово-політичне керівництво в Києві, ЗСУ, а також звинувачував Україну і країни Заходу у нібито теракті на “Північному потоці”.
Як про це пише видання 21 Century Wire, яке опублікувало велику статтю з оглядом на інтерв’ю та передало слова колишнього українського посадовця, Деркач впевнений – вибухи на газопроводах у 2022 році були сплановані українськими спецслужбами за підтримки США і НАТО.
Журналісти також вказують, що Деркач звинуватив у теракті групу людей, яких він називав по іменах: Олег Юрійович Варава, Сергій Анатолійович Кузнєцов, Руслан Анатолійович Руденко, Андрій Анатолійович Бургомістренко, Марина Олександрівна Сітало.
Автори також наводять слова депутата про те, що нібито саме ці люди тренувалися в Житомирській області та на військовій базі НАТО в Румунії, і що саме вони були використані як прикриття в цій операції. Окремо журналісти передають заяви Деркача про участь США та їх союзників по НАТО у фінансуванні цієї операції, і вказується, що вибухи були частиною більшої стратегії підриву безпеки Європи.
Проте варто відзначити, що твердження Деркача не мають достатніх доказів і базуються на конспірологічних теоріях, а усі його аргументи залишаються бездоказовими. Він використовує старі методи, щоб викликати сумніви та підривати довіру до українського уряду та його західних партнерів.
Важливо розуміти, що подібні заяви є частиною пропагандистської кампанії Росії, спрямованої на дискредитацію України та її союзників. Крім того, можна припустити, що інтерв’ю Деркачала і заяви Кімберлі є ланками одного ланцюга в поширенні російської дезінформації, яку ретельно і скрупульозно планують і просувають кремлівські фахівці.