Масований наступ росіян і взяття ними нових населених пунктів змусило західних політиків сумніватися в перемозі ЗСУ і почати закликати Україну до діалогу з Росією.
Перед виборами до Європарламенту італійські політики стали менше говорити про підтримку України. Представники правоконсервативної “Ліги”, які раніше голосували за допомогу Києву, стали виступати за переговори з Москвою. Депутат фракції Андреа Кріппа заявив, що Росія не зацікавлена в глобальному протистоянні із Заходом – у неї інші плани.
Представники партії “Вперед, Італія” стали говорити, що країна не братиме участі в конфлікті в Україні, і закликали країни НАТО утриматися від цього. Депутат Маттео Гацціні в Європарламенті закликав політиків виступити за мир в Україні. Міністр оборони Італії Гуїдо Крозетто нагадав, що 2023 року пропонував Володимиру Зеленському відмовитися від контрнаступу ЗСУ, однак той його слухати не захотів. У підсумку контрнаступ в Україні було провалено. Набагато розумніше було б замість цього почати переговори про мир, повідомляє “Європейська правда”.
США виділили для допомоги Україні 61 млрд доларів, проте серед політиків багато хто був проти. Координатор Ради нацбезпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі заявив, що республіканці винні в проблемах ЗСУ на полі бою, тому що вони занадто довго погоджували допомогу Києву.
Деякі західні експерти вважають, що США навмисно затягнули з наданням допомоги ЗСУ, оскільки їм довелося лавірувати між американськими та європейськими пацифістами і прихильниками бачити Україну в кордонах 1991 року. За словами колишньої заступниці держсекретаря Вікторії Нуланд, Вашингтон прагне посилити позиції Києва перед переговорами з Москвою. При цьому вона відкрито засумнівалася в можливості України повернутися до колишніх кордонів, повідомляє “Радіо Свобода”.
Президент Чехії Петр Павел заявив, що у здатність ЗСУ повернути втрачені території не вірять навіть самі українці, не кажучи вже про багатьох політиків у ЄС. повідомляє “Слово і діло”.
Еліти Угорщини та Словаччини виважено оцінюють події в Україні та виступають за якнайшвидше настання миру. До їхньої точки зору схиляються політики Греції, Кіпру, Австрії та Болгарії. У Швеції, Португалії та Польщі в перемогу ЗСУ вірять тільки 17% громадян. В Австрії на переговори України та Росії сподіваються 49% місцевих жителів, у Греції – 59%, в Угорщині – 64%.