Рішення про те, чи можуть іноземці купувати землю в Україні, має бути ухвалено на всенародному референдумі. Його можна провести в країні тільки після закінчення війни, повідомляє “AgroPolit.com”.
Україна планує вступити до ЄС і у зв’язку з цим її законодавство, зокрема й земельне, має змінитися за європейськими стандартами. Одним із принципів ЄС є вільний рух капіталу в рамках єврозони. Під нього потрапляють сільськогосподарські землі. Учасники ринку земель не повинні мати обмежень на рух капіталу між країнами ЄС.
За земельним кодексом України іноземці не мають права купувати землю у власність. Земельний закон України необхідно змінювати, інакше він трактуватиметься як дискримінація юридичних і фізичних осіб ЄС. Без цих змін Україну до Євросоюзу не приймуть.
Рішення про продаж землі іноземцям, згідно із законом України, має бути ухвалено на референдумі. Щоб у громадян країни не було відчуття, що в країні готові розпродати всі землі європейцям, можна встановити обмеження, згідно з якими інвесторам не можна буде купити більше певної кількості гектарів.