В Україні набули чинності 42 судових рішення про конфіскацію в дохід країни активів підсанкційних осіб, повідомляє “Цензор”.
За словами заступника міністра юстиції Інни Богатих, на користь України було вилучено 830 млн гривень, 67 підприємств і 200 об’єктів нерухомості. Крім цього, в дохід держави стягнули сотні об’єктів рухомого майна, а також цінності, що мають історико-культурне значення.
В українському законодавстві санкції у вигляді стягнення активів були закріплені з травня 2022 року. Відтоді вони торкнулися 13500 осіб. З них у 11 тис осіб було заблоковано активи.
“Саме ці 11 тисяч осіб перебувають у полі зору Мін’юсту і підлягають перевірці щодо можливості застосування щодо них санкції у вигляді стягнення. Це можливо в тих випадках, коли є відповідні підстави, визначені законом України “Про санкції”, а також за умови наявності активу, що перебуває на території України”, – пояснила Богатих.
Фахівці під час перевірки 300 підсанкційних осіб з’ясували, що тільки у 35 із них є значні активи в Україні. Наразі подано 53 позови про їх стягнення. З них 42 рішення вже набули чинності.
На користь України було вилучено Миколаївський глиноземний завод і Глухівський кар’єр кварцитів, Демуріїнський гірничо-збагачувальний комбінат, завод “Мотор-Деталь Конотоп” та інші компанії, а також частки в них. Якщо їхні колишні власники незадоволені цим, вони можуть звертатися до ЄСПЛ.