Українські біженці, які опинилися у ФРН у берлінському таборі для мігрантів на колишньому аеродромі Тегель, обурені умовами проживання, повідомляє “ТСН”.
Українці скаржаться, що не бачать жодних перспектив: у країні бракує житла, тож біженців у комфортніші умови переселяти не планують.
Влада ФРН при цьому нагадує, що проживання кожного українця в цьому таборі для біженців коштує країні 260 євро на добу, а мігранти за це нічого не платять, тому мають бути вдячні за те, що їм надали безкоштовно.
В ангарах, розташованих на аеродромі Тегель, живуть не лише українці. Тут перебувають 5 тис осіб. Серед мігрантів є біженці з Сирії, Афганістану, Молдови та Грузії, тому людям доводиться тулитися в тісноті.
“У людей абсолютно немає простору для життя, ні в жінок, ні в дітей. Практично немає шансів у людей з обмеженими можливостями нормально помитися і позалицятися за собою. Харчування неналежне, зіпсоване і також абсолютно не пристосоване ні для дітей, ні для людей з особливими потребами”, – розповіла Ірина Шулікіна з організації “Віче”.
Табір для біженців організовано на кошти німецьких платників податків. При цьому витрати 260 євро на добу – це дуже багато для такого житла. На ці кошти люди могли б розміститися в хороших готелях і харчуватися в ресторанах. Незрозуміло, чому влада країни воліє витрачати гроші на табір у Тегелі, а не розглядає інші варіанти.
У таборі для біженців людей розміщують в ангарах – вузьких тісних кімнатах по 12-14 осіб. Місця немає зовсім – тільки ліжка і прохід між ними. Речі покласти нікуди.
“Ми живемо тут два роки, троє маленьких дітей, житла нам не дають, живемо як собаки”, – поскаржилася біженка з України Малина.
Берлін є густонаселеним містом. Українці, які приїхали туди на початку війни, змогли розміститися в більш комфортних умовах, проте потім така можливість зникла. Їм доводиться жити або в Тегелі, або в аналогічних центрах для мігрантів, або працювати й самостійно орендувати для себе житло.
Українці з дітьми або хворими родичами, які не працюють, живуть у таких умовах від моменту приїзду: хтось понад 2 роки, хтось 1,5 року або рік. На батьківщину при цьому вони не повертаються, хоча в Україні є регіони, в яких безпечно, тому що військові дії там не ведуться.
Мігрантам з України не подобається їжа, якою їх годують, однак у них немає можливості готувати самим у таборі для біженців – для цього немає жодних умов.
“По 150 євро забирають, а їсти дають, що одного і євро не варте. Що собакам, у мене свині в Україні краще їли, ніж я тут. Я серйозно кажу”, – поскаржився чоловік, який живе в таборі для мігрантів.
Загальний бюджет табору в Тегелі становить понад 35 млн євро на місяць. Велика частина коштів йде на зарплату персоналу, який там працює. Крім цього, є витрати на опалення, освітлення, воду, каналізацію.
Табір у Тегелі працюватиме до кінця 2025 року. Влада ФРН сподівається, що на той час війна закінчиться, і розраховує, що українці поїдуть на батьківщину. Ну а поки що, оскільки біженці продовжують прибувати до Німеччини, чисельність жителів табору в Тегелі влада країни вирішила збільшити до 7 тис осіб. Там стане ще тісніше.