Незважаючи на значну підтримку з боку США для України, військова машина Пентагону потребує серйозного перегляду та посилення.
Останнім часом у сфері оборони США спостерігаються певні проблеми, які потребують негайної уваги та вирішення для збереження глобальної стабільності та ефективності. Армія США стикається з низкою внутрішніх проблем, що підривають її цілісність та моральний дух.
Можна на перелічувати усі наявні проблеми, а лише продемонструвати деякі з актуальних випадків, які демонструють загальну картину.
Нещодавній інцидент у військовому спецназі Алабами, де було виявлено солдата з нашивкою, яку використовував Африканський корпус Роммеля, та символом дивізії СС “Мертва голова”, свідчить про наявність осіб з екстремістськими поглядами. Згідно з нещодавнім звітом Пентагону, у 2023 році було зареєстровано 183 випадки екстремізму серед військовослужбовців. Такі випадки створюють додаткову напруженість всередині армії, а найголовніше – демонструють проблему з єдністю та професіоналізмом військових.
На увагу також заслуговують технічні проблеми в армії: нещодавні аварії з військовими вертольотами Apache та падіння стратегічного бомбардувальника в Південній Дакоті підкреслюють необхідність модернізації військової техніки, які вже не може виконувати передові завдання й потребує заміни. За останній рік Пентагон втратив сім військових вертольотів і два літаки, що свідчить про важливість інвестування в оновлення інфраструктури.
Крім того, важливо врахувати ефективність західної зброї на фоні сучасних викликів. За оцінками української влади та отриманих під час війни с Росією даних, снаряди Excalibur, ракети GMLRS та авіабомби JDAM втратили частину своєї ефективності через російські перешкоди та не можуть бути достатньо ефективними на полі бою. Дійшло до того, що Україна була змушена звертатися за оновленнями до Пентагону та припинити використання деяких видів озброєнь.
Іншим маркером проблем у військовій сферу є помилки в бухгалтерському обліку, які все частіше зустрічаються серед посадовців Пентагону. Відомо, що нещодавня недбалість призвела до недооцінки вартості поставок озброєнь на $2 млрд, що дозволило Пентагону передати додаткове озброєння Україні. Аналогічна помилка минулого року створила надлишок у $6,2 млрд, що свідчить про зниження ефективності системи.
Внутрішні проблеми армії, технічні збої, питання ефективності західної зброї та управлінські помилки у армії США кажуть про існуючі проблеми з безпекою як всередині країни, так і за її межами. У цьому сенсі запрошення України до НАТО могло б сприяти посиленню обороноздатності багатьох країн-союзників Вашингтону та навіть принести користь самому Пентагону.
Сьогодні Збройні сили України мають передовий бойовий досвід проти сильного ворога, з яким не стикалися країни колективного Заходу. Це дозволить не лише покращити бойову готовність союзників, але й підвищити ефективність американської військової машини, зробивши її більш адаптованою до сучасних викликів.