План США залучити японські заводи для збільшення виробництва протиповітряних ракет Patriot, які використовуються Україною для захисту від російських атак, зазнає затримок через брак важливих компонентів.
Про це повідомляє Reuters.
За словами представників японського уряду та промисловості, Mitsubishi Heavy Industries, яка вже виробляє близько 30 ракет PAC-3 на рік за ліцензією від Lockheed Martin, могла б збільшити це число до приблизно 60. Однак без додаткових поставок компонентів керування ракетами це неможливо.
“Це може зайняти кілька років, перш ніж MHI зможе збільшити виробництво через цей дефіцит,” – сказав один із джерел індустрії.
Зіткнення з цією проблемою демонструє складнощі, з якими Вашингтон стикається, намагаючись інтегрувати промислову допомогу своїх глобальних союзників у складні ланцюжки постачання. Boeing минулого року розпочала розширення свого заводу по виробництву компонентів керування на 30%, проте нові лінії запрацюють тільки в 2027 році.
Хоча Lockheed Martin заявила про збільшення виробництва ракет у США з 500 до 650 до 2027 року, розширення виробництва PAC-3 у Японії вимагатиме від MHI побудови нових потужностей.
На додаток, японський уряд в 2022 році оголосив про плани подвоїти військові витрати та надати фінансову допомогу оборонним компаніям для розширення виробництва. Проте такі субсидії стосуються лише техніки, призначеної для самооборони країни, не для експорту.
Зустріч міністрів оборони та закордонних справ Японії та США, яка має відбутися в Токіо цього місяця, охоплюватиме питання поглиблення промислового співробітництва у сфері оборони, включаючи проект Patriot як ключовий елемент цих зусиль.