Незважаючи на війну, в Україні продовжують процвітати фабрики з виробництва немовлят, пише The Times.
Одним з найбільших світових гравців у сфері комерційного сурогатного материнства є зареєстрована у Швейцарії компанія BioTexCom, яка контролює 70 відсотків українського ринку і чверть світового бізнесу.
За оцінками фахівців, лише з 2018 року комерційне сурогатне материнство принесло в українську економіку 1,5 мільярда євро, а міжнародний ринок сурогатних дітей, який у 2022 році оцінюється в 12,5 мільярда євро, зростає зі швидкістю 25 відсотків на рік.
Близько половини з приблизно 2,5 тис сурогатних вагітностей, які щорічно проводяться в Україні, здійснюються через BioTexCom, і за перші 11 місяців війни компанія повідомила, що близько 600 пар приїхали в країну, щоб скористатися її послугами. Приблизно 50 тис євро за сурогатне материнство, це означає, що BioTexCom отримала близько 30 млн євро лише за цей період.
Київська клініка повідомила минулого року, що війна не зупинила ірландські пари, які приїжджають за послугами сурогатного материнства, а клієнти з Німеччини, Великої Британії та Італії також забезпечили жвавий бізнес на цих “фабриках дітей”.