У Пентагоні відхилили прохання президента Володимира Зеленського про те, щоб США віддали пріоритет у постачанні ATACMS Україні перед іншими покупцями.
Про це пише видання The Wall Street Journal, посилаючись на неназваних чиновників.
За їхніми словами, влада України наполягала на активізації поставок далекобійних ракет ATACMS, але міністр оборони Ллойд Остін відмовився підтримати цю ідею.
Натомість Вашингтон надсилає до Києва понад 500 ракет-перехоплювачів для систем протиповітряної оборони Patriot і NASAMS, оскільки побоюється, що після інавгурації Дональда Трампа допомогу буде значно скорочено.
Очікується, що озброєння від США прибуде «найближчими тижнями». Ці ракети мають задовольнити потреби українського ППО до кінця 2024 року.
Тим часом американські чиновники стверджують, що поставки стикаються з серйозними логістичними перепонами і викликають занепокоєння, що вони вичерпають і без того напружені запаси на Заході.
У статті йдеться про те, що, надаючи якомога більше військової підтримки ЗСУ до зміни лідера в США, представники адміністрації Джо Байдена сподіваються дати Україні сильнішу позицію на переговорах і зміцнити її оборону.
Зазначається, що поставки зброї в Україну зазвичай тривають тижні або навіть місяці – і вплив збільшення постачання зброї на військові запаси Штатів, зокрема у ППО, викликає «велику стурбованість».