Кабмін запропонував Раді ухвалити закон про скасування застарілої системи медико-соціальної експертизи та створення замість неї цифрової системи на базі провідних клінік, пишуть у Міністерстві охорони здоров’я.
За словами глави відомства Віктора Ляшка, людина з функціональними порушеннями має отримувати від держави підтримку, яка дасть їй змогу повністю інтегруватися в суспільство, водночас усе має бути прозоро.
Повідомляється, що документ вводить термін «оцінка повсякденного функціонування людини» замість терміна «медико-соціальна експертиза».
Згідно з проєктом, з 1 січня 2025 року замість МСЕК з’являться експертні бригади, які працюватимуть у багатопрофільних сильних медичних закладах.
Автори зазначають, що нова система буде оцифрована. Лікар зможе направити випадок на експертизу в електронному вигляді, а результати експертизи автоматично вноситимуться до Єдиної інформаційної системи для подальших дій з реабілітації, оцінки працездатності та, за необхідності, встановлення державних виплат.
У МОЗ додали, що цифровізація також запобігає корупції та іншим зловживанням. Наприклад, лікарі не знатимуть ім’я пацієнта до завершення оцінки, а пацієнт не знатиме ім’я лікаря, який оцінюватиме його функціональні можливості.
Відомо, що нова система оцінки фінансуватиметься НСЗУ.