Підготовка мобілізованих новобранців у навчальних центрах із 1 листопада триватиме півтора місяця замість одного, заявили в Генеральному штабі ЗСУ.
Там ідеться, що особливу увагу буде приділено підготовці мобілізованих до реальних бойових дій. Зокрема, час, відведений на вогневу підготовку, значно збільшено – з нинішніх 68 до 101 години. Також якщо раніше для бійця виділялося 300 патронів, то тепер ця кількість збільшилася майже втричі – до 850 патронів.
Крім того, мобілізовані солдати виконуватимуть 45 різних вправ зі стрільби з різних положень, тоді як колишня норма становила 23 вправи.
Генштаб також вирішив покращити знайомство майбутніх солдатів із так званою колективною зброєю: кулемети, переносні протитанкові гранатомети, автоматичні гранатомети.
Зазначається, що кількість комплексних курсів тактичної підготовки буде збільшено більш ніж удвічі – з 30 до 48. У нових навчальних програмах збільшиться й обсяг технічної підготовки (вивчення мінної небезпеки, маскування) та базових знань із профілактичної медичної допомоги – до 13 і 16 годин відповідно.
Відомо, що в обов’язкову програму всіх 27 навчальних центрів ЗСУ включено абсолютно новий напрямок – бойові дії в несприятливих умовах із застосуванням БПЛА та ознайомлення з траншейним обладнанням РЕБ. На ці цілі виділено 10 годин.
Загалом навчання збільшиться на 78 годин.
Згідно із заявою, у навчальних центрах планують встановити відеокамери для спостереження за роботою і життям солдатів.
У майбутньому Генштаб планує не тільки відзначати бійців, які пройшли базову загальновійськову підготовку, а й видавати сертифікат, у якому буде зазначено, наскільки кожен із них просунувся в освоєнні базових дисциплін, корисних на передовій.