Минулого року високошвидкісні й універсальні безпілотники стали ключовою зброєю ЗСУ, а у 2025 року на фронті з’являться роботи-вбивці, де комп’ютери дедалі частіше замінять людей у польоті та прицілюванні.
Про це пише газета The Wall Street Journal.
Така автоматизація може допомогти Україні ефективніше боротися зі значно чисельнішим противником, навіть якщо поставки зброї від західних партнерів скоротяться.
Згідно зі статтею, головний акцент, як і раніше, робиться на збереженні людського контролю.
Українські компанії поступово впроваджують інновації, спрямовані на спрощення управління безпілотниками. Це знижує рівень кваліфікації пілота і підвищує ефективність.
Бійці ЗСУ вже використовують моделі, здатні автономно розпізнавати цілі за допомогою комп’ютерного зору.
Відомо, що Київ виробив понад мільйон FPV-дронів 2024 року, головною перешкодою для яких залишаються ворожі системи РЕБ, що пригнічують сигнали управління і не дають змоги дронам наводитися на ціль.
Українські стартапи, такі як Sine, працюють над вирішенням цих проблем. Наприклад, компанія розробила пристрій, який автоматично уникає перешкод, використовуючи кілька каналів зв’язку.
Крім того, у виданні йдеться про те, що поліпшені технології, впроваджувані Sine та іншими підприємствами, дають змогу одному операторові керувати одразу кількома дронами.