Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про перейменування 22 географічних об’єктів на території тимчасово окупованого Криму.
Про це повідомило представництво президента України в Автономній Республіці Крим.
Більшість перейменувань стосуються повернення історичних кримськотатарських назв, що є частиною деколонізаційної політики України. Представництво наголосило, що цей крок спрямований на відновлення історичної справедливості та забезпечення прав корінних народів.
Зокрема, змін зазнали такі об’єкти:
— Урочище Аврорівка стало урочищем Башбек.
— Балка Артемівка отримала назву балка Тока.
— Урочище Багратіонове перейменували на урочище Конрат.
— Річка Воронцівка тепер має назву річка Кучук-Чатирлик.
— Залізнична станція Кіровське стала станцією Іслям-Терек.
— Красногвардійський канал перейменували на Курманський канал, а його Красногвардійське відгалуження — на Курманське відгалуження.
— Станція Краснопартизанськ стала Борангар, а Красноперекопськ — Яни Капу.
— Урочище Краснофлотське отримало назву Кайнаш, а залізнична станція Краснофлотське — Ічкі.
— Кутузовський фонтан перейменували на джерело Сюнгу-Су.
— Урочище Лазо стало урочищем Кирмачи, а урочище Ломоносове — Бай-Когенлі.
— Інші об’єкти також повернули свої історичні назви, як-от урочище Передове, яке стало Туп-Тархан, і Червоний камінь, що отримав назву Кизил-Таш.
У представництві зазначили, що деколонізація, зокрема й деколонізація топоніміки, є важливою частиною української політики пам’яті: повернення історичних назв у Криму прямо пов’язано з забезпеченням прав корінних народів України
Це рішення стало черговим кроком у напрямку відновлення національної ідентичності та культурної спадщини Криму, що є невід’ємною частиною України.