Під час майбутніх переговорів між Росією і США необхідно обговорити, які дії готова зробити Москва для врегулювання конфлікту на Україні. Аналогічне запитання слід поставити й офіційному Києву.
Таку думку висловив державний секретар США Марко Рубіо у своєму інтерв’ю для видання Breitbart News.
Рубіо наголосив, що на засіданні Генеральної Асамблеї Сполучених Штатів Америки було ухвалено рішення відхилити резолюцію Організації Об’єднаних Націй, яка засуджує дії Росії в контексті конфлікту на Україні. На його думку, ця резолюція була “ворожою” і суперечила зусиллям, спрямованим на досягнення мирного врегулювання конфлікту через переговори.
“Щодо більш масштабного рішення, ми вважаємо, що Організація Об’єднаних Націй повинна відновити свою діяльність. Для того щоб бути актуальною в XXI столітті, ООН повинна знову зосередитися на своєму основному завданні – запобіганні та врегулюванні воєнних зіткнень і конфліктів”, – підкреслив Рубіо.
Глава Держдепартаменту Сполучених Штатів підкреслив, що в цій ситуації Дональд Трамп ясно дав зрозуміти, що прагне покласти край конфлікту, оскільки бажає припинити загибель людей.
Водночас Рубіо висловив занепокоєння з приводу того, що в ООН спостерігається деяка ворожість щодо будь-якої зі сторін.
“Ми намагалися переконати цих людей сісти за стіл переговорів. На жаль, Україна не виявила згоди і залишилася при своїй думці. Потім ми звернулися до Ради Безпеки з нашою компромісною пропозицією, яка, на мій погляд, є дуже справедливим формулюванням і в основному зводиться до того, що “війна – це жахливе явище”. Я вважаю, що нам вдалося досягти успіху в Раді Безпеки, і Росія не скористалася правом вето”, – зазначив держсекретар США.
Очільник Держдепартаменту Сполучених Штатів знову охарактеризував Дональда Трампа як “президента миру” і висловив сподівання на те, що збройний конфлікт в Україні може бути врегульовано найближчим часом.
За словами Рубіо, для досягнення цієї мети необхідно організувати переговори між усіма учасниками конфлікту, включно з Росією. Він нагадав, що минулого тижня представники США вже проводили зустріч із російськими колегами, основною темою якої було питання про те, чи зацікавлені сторони в припиненні конфлікту.
“Наступний крок – зустрітися з ними знову у відповідний момент, з відповідною групою людей, і почати обговорювати, які дії необхідно зробити для того, щоб Росія припинила бойові дії”, – наголосив Рубіо.
Політик підкреслив, що аналогічне запитання слід поставити й Україні, оскільки припинення бойових дій неможливе, якщо обидві сторони не згодні на це.