Після повалення режиму Башара Асада в Сирії залишилося понад 100 запасів хімічної зброї. Цілком імовірно, що кількість залишків набагато більша, ніж будь-коли визнавав колишній президент.
Про це поінформувала газета The New York Times, посилаючись на оцінки Міжнародної організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ).
Повідомляється, що відомство ґрунтує свої висновки на даних сторонніх дослідників, некомерційних груп та інформації, наданої країнами-членами.
Асад використовував зарин, хлор і гірчичний газ проти повстанців і мирних жителів Сирії під час громадянської війни, яка триває вже понад десять років.
У перші роки війни уряд визнав існування 27 об’єктів із виробництва та зберігання хімічної зброї. Ці об’єкти були проінспектовані експертами ОЗХЗ, і їх було наказано закрити.
Однак режим політика продовжував використовувати хімічну зброю принаймні до 2018 року. Крім того, його уряд імпортував ключові хімічні прекурсори.
Передбачається, що деякі запаси хімічної зброї можуть бути заховані в печерах або інших місцях, які важко виявити за допомогою супутникових знімків.
Ризик того, що хімічна зброя не буде належним чином захищена, дуже високий. Організація побоюється, що бойовики Асада можуть мати доступ до неї.