Адміністрація президента США має намір спрямувати кошти, виділені на іноземну допомогу, для організації добровільного повернення українців і гаїтян, які переїхали до США через військові дії.
Про це повідомляє “The Washington Post”.
Особи, які добровільно залишають територію Сполучених Штатів Америки, можуть розраховувати на отримання фінансової підтримки від держави в розмірі однієї тисячі доларів, повідомляє джерело.
Ініціатива, запропонована адміністрацією Трампа, унікальна, оскільки вона передбачає повернення на батьківщину людей, які залишили найнебезпечніші регіони світу.
Згідно з інформацією, наданою WP, у проєктах документів, крім громадян України, також згадуються представники інших країн. Серед них – вихідці з Гаїті, Афганістану, Палестини, Лівії, Судану, Сирії та Ємену.
Міжнародна організація з міграції не схвалює повернення людей у ці регіони.
У коментарі, наданому представником Міністерства національної безпеки США, проєкти документів були охарактеризовані як “застарілі”.
Однак, як повідомляє WP, минулого тижня Міністерство національної безпеки і Державний департамент уклали договір, у якому детально викладено ту саму концепцію та зазначено суму в розмірі 250 млн доларів як іноземну допомогу для її реалізації.
Противники цієї ініціативи, зокрема колишні державні службовці, висловилися проти того, щоб змушувати людей, які шукають притулку, повертатися в країни, де їм може загрожувати небезпека.
Також було підняте питання про те, чи не буде це витрачанням коштів, виділених на допомогу біженцям, не за призначенням.
WP нагадує, що за адміністрації Джо Байдена як громадяни України, так і громадяни Гаїті отримали від уряду США тимчасовий захищений статус, що дає їм змогу залишатися в країні, якщо вони не можуть безпечно повернутися додому.