Павел Коваль, який очолює польсько-українську робочу групу з історичного діалогу, висловив думку, що ексгумаційні роботи, які відбуваються в селі Пужникі Тернопільської області, являють собою значний крок уперед у розвитку відносин між двома державами.
Про це пише PAP.
Павел Коваль також нагадав, що раніше було виявлено рештки “значної кількості загиблих”.
“Скоро почнуться генетичні дослідження. Вчені повідомлятимуть про хід робіт і ділитимуться деталями про місце, де, ймовірно, знайдено тіла жертв”, – додав він.
За його словами, після багаторічних розбіжностей, у результаті діалогу між представниками політичних кіл Польщі та України, вдалося досягти взаєморозуміння.
“Ми домоглися того, що кожен поляк і українець зможе легко знайти, поховати і вшанувати своїх близьких. Для цього буде створено простий адміністративний процес”, – сказав Коваль.
Він також охарактеризував це як значний прогрес, оскільки вперше за десять років проводяться роботи з вилучення останків із поховань, і українська сторона вже видала кілька дозволів на проведення подальших ексгумаційних або пошукових робіт.
Коваль підкреслив, що в низці ситуацій неможливо визначити точне місце поховання останків людей, які загинули під час Другої світової війни. Це стосується не тільки подій, пов’язаних із Волинською трагедією, а й репресій, які були проведені проти поляків у період правління Сталіна.
4 травня Андрій Наджос, який обіймає посаду заступника міністра культури та стратегічних комунікацій України з питань європейської інтеграції, повідомив про те, що в селі Пужники Тернопільської області добігають кінця роботи з вилучення останків поляків, які загинули в 1940-х роках.