У рамках угоди щодо надр, яку підписали Вашингтон і Київ, розробка родовищ в Україні почнеться не раніше 2040 року, а для введення проєктів в експлуатацію знадобляться величезні інвестиції.
Про це поінформувало Financial Times з посиланням на оцінки представників галузі.
Згідно зі статтею, тільки на відкриття і розробку родовищ піде близько 10 років, проте розробка нафти і газу може відбуватися швидше.
Фахівці кажуть, що є серйозні перешкоди, які відтягнуть видобуток корисних копалин до 2040 року. Це стосується війни РФ і України, фрагментарних геологічних даних і пошкодженої інфраструктури, а також звичайних труднощів, пов’язаних із запуском будь-якого нового проєкту з видобутку природних багатств.
У виданні йдеться про те, що однією з головних проблем є доступ до даних геологічної розвідки радянських часів про мінеральні ресурси України, більша частина яких засекречена через війну.
Експерти також підкреслюють, що довга історія видобутку корисних копалин в Україні означає, що найкращі родовища можуть бути вже вичерпані.
Крім того, підприємства побоюються, що для них існує безліч ризиків, які стосуються як корупції та хабарництва, так і фізичної безпеки. Залишається відкритим питання, чи повинні гірничодобувні компанії покривати витрати на розмінування боєприпасів, що не розірвалися.